29 września 2017

KINDERGELD, PODATKI NIEMCY, NORWEGIA

Niemcy, Kindergeld 

Kindergeld jest miesięcznym świadczeniem wypłacanym  na każde dziecko przebywające w Polsce, jeżeli jeden z rodziców pracuje w Niemczech. Kwoty zasiłku w roku 2022 są następujące:
219 euro na pierwsze i drugie dziecko
225 euro na trzecie dziecko
250 euro na każde kolejne dziecko

Kompletny koszt przygotowania wniosku Kindergeld przez nasze biuro: 590 zł.
Opłata jest jednorazowa i obejmuje prowadzenie całkowitej korespondencji z Familienkasse do czasu uzyskania pierwszej wypłaty Kindergeld dla Państwa. Nie pobieramy żadnych opłat procentowych od wypłacanych świadczeń.
Dla klientów spoza Szczecina oferujemy możliwość załatwienia Kindergeld również poprzez kontakt mailowy.

Zajmujemy się też wyjaśnianiem z Familienkasse problematycznych przypadków dot. Kindergeld, współpracujemy w tym zakresie z wiodącą kancelarią prawną z Berlina zajmującą się świadczeniami w Niemczech. Jeżeli mają Państwo kłopoty z komunikacją z Familienkasse lub inny problem związany z Kindergeld zapraszamy do kontaktu.

Jeżeli w Polsce istnieje prawo do świadczenia 500 plus (świadczenie nie musi być pobierane,  wystarczy że istnieje do niego prawo) wypłacany Kindergled jest pomniejszany o sumę świadczenia 500 plus otrzymywanego w Polsce. Osoby składające wniosek do Familienkasse otrzymują świadczenie za okres maksymalnie do 6 miesięcy wstecz.

Wiecej informacji:
Email:  dominik.ratajczak@netprofit.biz.pl
tel.kom: 668 466 982
tel. biuro: 91 3508 308

 

Zwrot podatku

Pracowałes w Niemczech?
Odbierz zwrot podatku z Niemiec!
Nasze biuro obsługuje klientów osiągających dochody zagraniczne sporządzając wnioski o zwrot podatku z zagranicy oraz rozliczając dochody zagraniczne w polskich zeznaniach podatkowych.

Każda osoba która pracowała w Niemczech i miała odprowadzony podatek od wynagrodzenia (Lohnsteuer) może się starać o zwrot nadpłaconego podatku z Niemiec. Rozliczenia z niemieckim urzędem skarbowym (Finanzamt) są możliwe do 4 lat wstecz.  Nasza Firma oferuje Państwu:

  • sporządzenie rozliczenia rocznego
  • zwrot podatku
  • prowadzenie korespondencji z niemieckim Urzedem Skarbowym

Przygotowujemy wnioski o zagraniczne zasiłki rodzinne:


Norwegia, Zasiłek rodzinny/Barnetrygd

Zasiłek rodzinny na każde dziecko do 18 lat przysługuje osobom osiągającym dochody z tytuły pracy, prowadzenia działalności gospodarczej, które są objęte składkami na ubezpieczenia społeczne w Norwegii. Zasiłek rodzinny może być pobierany również na dzieci w Polsce, możliwe jest otrzymanie wyrównania zasiłku do trzech lat wstecz.
Oferujemy przygotowanie wniosku dot. zasiłku rodzinnego w Norwegii  bez potrzeby wizyty u nas.
Kompletny koszt przygotowania wniosku Barnetrygd przez nasze biuro: 530 zł
Wiecej informacji pod nr 91 3508 308 lub tel.kom: 668 466 982       Email:  dominik.ratajczak@netprofit.biz.pl